Superwizje
Superwizja dla terapeutów
Psychoterapeuta jest osobą, która oprócz studiów (psychologicznych lub medycznych) ukończyła wieloletnie szkolenie psychoterapeutyczne w jednym z nurtów psychoterapii. Profesjonalny psychoterapeuta zobowiązany jest do przestrzegania zasad etycznych kodeksu zawodowego oraz stale doskonali swój warsztat poprzez superwizje i szkolenia.
Superwizja indywidualna dla psychoterapeutów
Oferujemy superwizję prowadzoną w formie spotkań indywidualnych. Spotkania odbywają się zwykle 1-2 razy w miesiącu, zgodnie z potrzebami uczestników. Superwizja prowadzona jest w oparciu o metodę SFA (Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniu). Idea podejścia koncentruje się wokół tego, co wspiera terapeutę oraz co służy jego klientowi. Efektem wspólnej pracy mogą być nowe pomysły i rozwiązania oraz przełamanie impasu terapeuty w pracy z klientem.
Superwizja grupowa dla profesjonalistów
Nasza poradnia prowadzi również superwizję grupową dla profesjonalistów. Superwizja jest oparta na metodzie Balinta. Jest to metoda niezwykle inspirująca i uniwersalna. Systematycznie poszerza się krąg osób zainteresowanych jej stosowaniem. Uczestnikami prowadzonych przez nas grup superwizyjnych są psycholodzy, pedagodzy, terapeuci i wychowawcy domów dziecka, dla których ważny jest rozwój własnych kompetencji. Udział w superwizji stał się dla nich standardem, sposobem na odreagowanie emocji, możliwością uzyskania wsparcia oraz szansą na pokonanie trudności, z którymi borykają się w pracy z klientami. Grupa ma charakter zamknięty.
Superwizja dla socjoterapeutów
Zapraszamy do udziału w cyklu grupowych spotkań superwizyjnych. Organizatorem superwizji jest Fundacja ETOH w Warszawie. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Sarzała, mająca ponad 30-letnie doświadczenie w pracy socjoterapeuty, a także długoletnie doświadczenie szkoleniowe oraz w prowadzeniu superwizji indywidualnych i grupowych. Superwizja jest w całości finansowana przez PARPA. Spotkania obejmują 18 godzin dydaktycznych i będą prowadzone 1 raz w miesiącu. Cały cykl superwizji obejmuje 6 spotkań. Każde spotkanie będzie trwało 3 godziny dydaktyczne. W spotkaniach może uczestniczyć 10 osób. Zostały jeszcze wolne miejsca! Superwizja będzie prowadzona w grupie zamkniętej, więc warunkiem udziału jest zadeklarowanie udziału w całym cyklu spotkań. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnikami superwizji mogą być osoby aktualnie pracujące w charakterze socjoterapeuty.
Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową. W zgłoszeniu proszę podać:
1. imię i nazwisko,
2. miejsce pracy,
3. adres e-mail do kontaktu,
4. deklarację: Deklaruję udział w całym cyklu 6 spotkań superwizyjnych
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Katarzyną Sarzałą
Wywiad na temat Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Z wywiadu można się dowiedzieć, jaka jest filozofia tego podejścia w pomaganiu naszym klientom.
"Jeśli terapia ma się właściwie zakończyć, musi się właściwie rozpocząć przez wynegocjowanie możliwego do rozwiązania problemu"
(Jay Haley, 1987)